Date | R | Ομάδα 1 v Ομάδα 2 | - |
---|---|---|---|
03/30 15:00 | 31 | [3] Αλόα v Αννάν Αθλέτικ [9] | 1-1 |
03/23 15:00 | 30 | [7] Στέρλινγκ v Μοντρόουζ [4] | 1-0 |
03/23 15:00 | 30 | [1] Φόλκερκ v Έντινμπουργκ Σίτι [10] | 4-1 |
03/23 15:00 | 30 | [5] Κόουβ Ρέιντζερς v Χάμιλτον [2] | 1-3 |
03/23 15:00 | 30 | [9] Αννάν Αθλέτικ v Κέλτι Χάρτς [6] | 3-2 |
03/23 15:00 | 30 | [3] Αλόα v Κουίν οφ Σάουθ [8] | 0-2 |
03/19 19:45 | 19 | [6] Κέλτι Χάρτς v Αλόα [3] | 2-1 |
03/16 17:30 | 29 | [8] Κουίν οφ Σάουθ v Φόλκερκ [1] | 1-4 |
03/16 15:00 | 29 | [7] Κέλτι Χάρτς v Κόουβ Ρέιντζερς [5] | 0-1 |
03/16 15:00 | 29 | [10] Έντινμπουργκ Σίτι v Αλόα [4] | 2-5 |
03/16 15:00 | 29 | [3] Μοντρόουζ v Αννάν Αθλέτικ [9] | 1-1 |
03/16 15:00 | 29 | [2] Χάμιλτον v Στέρλινγκ [6] | 3-0 |
03/09 15:00 | 28 | [9] Αννάν Αθλέτικ v Κουίν οφ Σάουθ [8] | 2-1 |
03/09 15:00 | 28 | [4] Αλόα v Κέλτι Χάρτς [6] | 3-0 |
03/09 15:00 | 28 | [7] Στέρλινγκ v Φόλκερκ [1] | 1-2 |
03/09 15:00 | 28 | [5] Κόουβ Ρέιντζερς v Μοντρόουζ [3] | 1-4 |
03/09 15:00 | 28 | [2] Χάμιλτον v Έντινμπουργκ Σίτι [10] | 1-0 |
03/05 19:45 | 24 | [5] Κόουβ Ρέιντζερς v Φόλκερκ [1] | 0-1 |
03/02 15:00 | 27 | [1] Φόλκερκ v Αννάν Αθλέτικ [9] | 1-1 |
03/02 15:00 | 27 | [10] Έντινμπουργκ Σίτι v Κόουβ Ρέιντζερς [5] | 0-2 |
03/02 15:00 | 27 | [8] Κουίν οφ Σάουθ v Στέρλινγκ [7] | 2-2 |
03/02 15:00 | 27 | [6] Κέλτι Χάρτς v Χάμιλτον [2] | 0-5 |
03/02 15:00 | 27 | [4] Μοντρόουζ v Αλόα [3] | 4-3 |
02/27 19:45 | 20 | [8] Στέρλινγκ v Χάμιλτον [2] | 0-0 |
02/24 17:30 | 26 | [7] Κουίν οφ Σάουθ v Μοντρόουζ [4] | 2-3 |
02/24 15:00 | 26 | [8] Στέρλινγκ v Έντινμπουργκ Σίτι [10] | 4-0 |
02/24 15:00 | 26 | [6] Κέλτι Χάρτς v Φόλκερκ [1] | 0-1 |
02/24 15:00 | 26 | [5] Κόουβ Ρέιντζερς v Αννάν Αθλέτικ [9] | 2-1 |
02/24 15:00 | 26 | [2] Χάμιλτον v Αλόα [3] | 1-2 |
02/20 19:45 | 23 | [1] Φόλκερκ v Μοντρόουζ [4] | 3-0 |
Η Λιγκ Ουάν είναι το τρίτο επίπεδο ποδοσφαίρου στην Σκωτία. Ιδρύθηκε το 2013. Μέχρι την σεζόν 2012-13 αποτελούσε την Δέυτερη κατηγορία ποδοσφαίρου στην Σκωτία ώσπου έγινε η Αναδιόρθωση. Οι ομάδες που συμμετέχουν είναι 10. Στο πρωτάθλημα ισχυεί ότι ο πρώτος της βαθμολογίας ανεβαίνει άμεσα στην Τσαμπιονσίπ, ο 2ος ο 3ος και ο 4ος παίζουν μπαράζ ενώ η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται και η προτελευταία παίζει μπαράζ παραμονής.
Οι ομάδες της Σεζόν 2014-2015 είναι: